 IJK » Monitors » LCD PC & TV » 30"-> » LS32DG302EEXXY New Products | ICT Business services | Newsletters | What's New |  Partners |  Vendors |  My Account  |  Cart Contents  |  Checkout
     IJK Information
   Specials  More...
 Mouse Pad Non-Slip PU Leather 80x40cm - Grey
Simplecom MA084-Grey
 Low stock level
 Google Guide
Samsung LS32DG302EEXXY
32" (16:9) FHD ODYSSEY G30D FREESYNC GAMING MONITOR, 180Hz, DP, HDMI(1), H/ADJ,3YR
DESCRIPTION
Samsung 32" S30D Odyssey Gaming Monitor FHD 1920x1080 1ms 16:9 180Hz Tilt HAS Swivel Pivot VESA VA HDMI DP HDCP Free Eye Saver Mode Black 3Y WTY
React in real time
180Hz refresh rate & 1ms response time(MPRT)1
Speed through scenes. 180Hz refresh rate helps eliminate lag for exhilarating gameplay with ultra-smooth action. Jump on enemies right when you see them with a 1ms response time (MPRT) for frames with minimal blur.
Stay in sync with the action
AMD FreeSync
Catch enemies in the shadows with better visibility
A new level of accuracy
Virtual Aim Point
Fresh eyes win more
Eye Saver Mode & Less Screen Flickering
Overview
Resolution FHD (1,920 x 1,080)
Aspect Ratio 16:9
Brightness (Typical) 250cd/©O
Contrast Ratio Static 3,000:1(Typ.)
Response Time 1ms(MPRT)
Refresh Rate Max 180Hz