     IJK Information
   Specials  More...
 Art Knife
Generic G-0001
Art Knife
 High stock level
 Google Guide
AOC Q27G4SL/WS
27" Fast IPS Q27G4SL/WS: 2560¡Á1440 @ 320Hz, 1ms GtG, 350 nits, HDR 450 nits, sRGB 125%, DP 1.4, HDMI 2.1, ergonomic stand, VESA 100mm
Product Availability: Product not stocked. An order of this type generally takes 1-2 days
DESCRIPTION
AOC 27" Fast IPS Q27G4SL/WS: 2560¡Á1440 @ 320Hz, 1ms GtG, 350 nits, HDR 450 nits, sRGB 125%, DP 1.4, HDMI 2.1, ergonomic stand, VESA 100mm
The world¡¯s only 320Hz gaming monitor with TÜV Rheinland Circular Polarization certification pairs a 27" Fast IPS panel with circular polarized tech to reduce glare and fatigue. Experience stunning WQHD visuals with VESA DisplayHDR™400 and ultra-responsive performance thanks to a 1ms GtG / 0.3MPRT response time, low input lag, Adaptive Sync, and MBR Sync. Gain a competitive edge with a full suite of gaming features including Sniper Scope, Dial Point, Game Color, Gaming Mode, and Shadow Control. The Q27G4SL/WS also supports PBP/PIP functionality, offers Flicker Free and Anti-Blue Light technologies, and a height-adjustable stand for maximum comfort.
SPECIFICATIONS
Model name Q27G4SL/WS
EAN 697 398523 338 8
Panel 27" (Fast IPS)
Pixel Pitch (mm) 0.2331 (H) ¡Á 0.2331 (V)
Effective Viewing Area (mm) 596.736 (H) ¡Á 335.664 (V)
Brightness (typical) 350 cd/m² (SDR) / 450 cd/m² (HDR) (Peak for HDR)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typical) MEGA DCR
Response Time 0.3ms (MPRT) /1ms (GtG)
Viewing Angle 178¡ã (H) / 178¡ã (V) (CR > 10)
Color Accuracy Delta E < 2
Optimum Resolution 2560 ¡Á 1440 @320Hz ¨C DisplayPort1.4(DSC), HDMI2.1
Display Colors 1.07Billion @260Hz / 16.7M @320Hz
Signal Input HDMI 2.1 ¡Á 2, DisplayPort 1.4 ¡Á 1
HDCP Version HDMI: 2.2, DisplayPort: 2.2
USB Hub no
Power Supply Internal 100 - 240V¡«1.5A, 50 / 60Hz
Power Consumption (typical) 25W
Speakers no
Line in & Earphone Earphone
Wall-Mount 100mm ¡Á 100mm
Adjustable Stand Height: 130 mm, Pivot: -90¡ã~ 90¡ã, Swivel: -20¡ã ~ 20¡ã, Tilt: -5¡ã ~ 23¡ã