 IJK » Monitors » LCD PC & TV » 30"-> » 32BR50C-B.AAUQ New Products | ICT Business services | Newsletters | What's New |  Partners |  Vendors |  My Account  |  Cart Contents  |  Checkout
     IJK Information
   Specials  More...
SanDisk SDSDUNC-064G
64Gb Ultra SDHC UHS-I Card 80MB/s Class 10
 Low stock level
< 10*
Clearance
 Google Guide
LG 32BR50C-B.AAUQ
31.5" Curved FHD 1920x1080 5ms GtG, 100hz, VA, 1500R, 1x VGA 2x HDMI VESA 100x100
All Spec
DISPLAY
  • Size [Inch]
    31.5
  • Aspect Ratio
    16:9
  • Panel Type
    VA
  • Surface Treatment
    Anti-Glare
  • Response Time
    5ms (GtG at Faster)
  • Resolution
    1920 x 1080
  • Pixel Pitch [mm]
    0.3637 x 0.3637
  • Colour Depth (Number of Colours)
    16.7M
  • Viewing Angle (CR¡Ý10)
    178¡ã(R/L), 178¡ã(U/D)
  • Brightness (Typ.) [cd/m²]
    250 nits
  • Contrast Ratio (Typ.)
    3000:1
  • Colour Gamut (Typ.)
    NTSC 72% (CIE 1931)
  • Curvature
    1500R
  • Refresh Rate (Max.) [Hz]
    100
  • Brightness (Min.) [cd/m²]
    200 nits
  • Contrast Ratio (Min.)
    1800:1
  • Colour Bit
    8bit (6bit+FRC)
CONNECTIVITY
  • D-Sub
    YES(1ea)
  • HDMI
    Yes(2ea)
  • D-Sub (Max. Resolution at Hz)
    1920 x 1080 at 75Hz
  • Headphone out
    3-pole (Sound Only)
FEATURES
  • AMD FreeSync™
    FreeSync
  • Colour Weakness
    Yes
  • Smart Energy Saving
    Yes
  • Flicker Safe
  • Dynamic Action Sync
  • Black Stabiliser
  • Reader Mode
  • Super Resolution+
  • Auto Input Switch
MECHANICAL
  • Display Position Adjustments
    Tilt
  • Borderless Design
    3-Side Virtually Borderless Design
  • Wall Mountable [mm]
    100 x 100 mm
POWER
  • Power Consumption (Sleep Mode)
    Less than 0.3W
  • Power Consumption (DC Off)
    Less than 0.3W
  • AC Input
    100 to 240V (50/60Hz)
  • Type
    External Power (Adapter)
  • DC Output
    32W (19V 1.7A)