     IJK Information
   Specials  More...
 <b>Wired Gaming Mouse:</b> MARVO M205 Red, 7 Colour RGB, 2400 DPI
MARVO M205-RD
Wired Gaming Mouse: MARVO M205 Red, 7 Colour RGB, 2400 DPI
 High stock level
 Google Guide
Mbeat MB-PD100W2CA-K
Gorilla Power PD 100W GaN II USB-C Charger 50% smaller than the standard Supports a wide range of devices Product Weight: 180g
Product Availability: Product not stocked. An order of this type generally takes 1-2 days
DESCRIPTION
The mbeat Gorilla Power PD 100W GaN II USB-C charger offers 100W high-speed charging for laptops and smartphones, supports multiple devices simultaneously, features compact GaN II technology, intelligent power management, and broad compatibility with various USB-C enabled devices.
Features:
100W USB-C PD Charging
Efficiently charge a single USB-C device up to 100W. Achieve blazing fast 5A charge on USB-C PD enabled laptops in a very short period. Also supports 45W super-fast Charging 2.0 for popular USB-C PD enabled Galaxy S24/23/22 Ultra smartphones.
Advanced GaN II Technology
Integrating the advanced GaN II power IC, this charger is 50% smaller than the standard 100W USB-C charger, ensuring enhanced portability and a better travel experience.
Multi-Device Charging
Delivers a total of 100W power via two USB-C ports and one USB-A port. Capable of fast charging three devices simultaneously, ideal for phones, tablets, and laptops.
Intelligent Power Management
Extensive Device Compatibility
Specifications:
Input: 110-240V~, 50/60Hz, 2A Max, Class II
Output:
USB-C1: 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/5A; PPS: 3.3V-21V/5A, 100W Max
USB-C2: 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/5A; PPS: 3.3V-21V/5A, 100W Max
USB-A1: 5V/4.5A, 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 20V/3A
Combined Outputs:
USB-C1 & USB-C2: C1 (65W): 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/3.25A; C2 (30W): 5V/3A, 9V/3A, 12V/2.5A, 15V/2A, 20V/1.5A
USB-C1 & USB-A1: C1 (65W): 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/3.25A; A1 (30W): 5V/3A, 9V/3A, 12V/2.5A, 20V/1.5A
USB-C2 & USB-A1: 5V/4.5A
USB-C1 & USB-C2 & USB-A1: C1(65W): 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/3.25A; C2 & A1(22.5W): 5V/4.5A
Product Dimensions: 98 x 39 x 47mm
Product Weight: 180g
Compatibility & Limitations: Supports a wide range of devices including MacBook Pro 16, MacBook Air M2 2022, MacBook Pro 13'' M2, iPad Pro, iPhone 15 Pro Max 14/13, Galaxy S24 Ultra/S23 Ultra/S22, Google Pixel 8/7, Switch, Steam Deck, ROG Ally, Lenovo, HP, and more. Due to Dell's limitations, third-party USB-C PD chargers for Dell XPS laptops are capped at 60W, so full-speed charging cannot be achieved.