     IJK Information
   Specials  More...
 Small Holding tool C203 hardware Maintenance Tool
Generic Tool JK C203
 Low stock level
 Google Guide
Mbeat MB-PD65W2CA-K
Gorilla Power PD 65W GaN II USB-C Charger 50% smaller than the standard Supports a wide range of devices Product Weight: 109g
Product Availability: Product not stocked. An order of this type generally takes 1-2 days
DESCRIPTION
The mbeat Gorilla Power PD 65W GaN II USB-C charger offers 65W high-speed charging for laptops and smartphones, supports multiple devices simultaneously, features compact GaN II technology, intelligent power management, and broad compatibility with various USB-C enabled devices.
Features:
65W USB-C PD Charging
Efficiently charge a single USB-C device up to 65W. Achieve blazing fast charge on USB-C PD enabled laptops in a very short period. Also supports 45W super-fast Charging 2.0 for popular USB-C PD enabled Galaxy S24/23/22 Ultra smartphones.
Advanced GaN II Technology
Integrating the advanced GaN II power IC, this charger is 50% smaller than the standard 65W USB-C charger, ensuring enhanced portability and a better travel experience.
Multi-Device Charging
Delivers a total of 65W power via two USB-C ports and one USB-A port. Capable of fast charging three devices simultaneously, ideal for phones, tablets, and laptops.
Intelligent Power Management
Extensive Device Compatibility
Specifications:
Input: 100-240V~, 50/60Hz, 1.5A Max, Class II
Output:
USB-C1: 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/3.25A; PPS: 3.3V-21V/3A
USB-C2: 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A; PPS: 3.3V-5.9V/3A, 3.3V-11V/1.8A
USB-A1: 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A
Combined Outputs:
USB-C1 & USB-C2: C1 (45W): 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/2.25A; C2 (18W): 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A
USB-C1 & USB-A1: C1 (45W): 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/2.25A; A1 (18W): 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A
USB-C2 & USB-A1: 5V/3A
Product Dimensions: 88 x 39 x 40mm
Product Weight: 109g
Compatibility & Limitations: Supports a wide range of devices including MacBook Pro 16, MacBook Air M2 2022, MacBook Pro 13'' M2, iPad Pro, iPhone 15 Pro Max 14/13, Galaxy S24 Ultra/S23 Ultra/S22, Google Pixel 8/7, Switch, Steam Deck, ROG Ally, Dell XPS, Lenovo, HP, and more. Due to Dell's limitations, third-party USB-C PD chargers for Dell XPS laptops are capped at 60W, so full-speed charging cannot be achieved.