     IJK Information
   Specials  More...
 USB Adapter: AC1300 Wireless Dual Band USB Adapter, (400+867) Mbps, High Gain Antenna, USB 3.0
TP-Link Archer T4U
 Low stock level
 Google Guide
AOC Q27G42ZE
27" IPS Monitor: 2560¡Á1440 @ 260Hz(OC), 1ms (G2G), 2x HDMI/ 1x DP, VESA 100x100
Model name Q27G42ZE
EAN 697 398523 327 2
Panel 27" (Fast IPS)
Pixel Pitch (mm) 0.2331 (H) ¡Á 0.2331 (V)
Effective Viewing Area (mm) 596.74 (H) ¡Á 335.66 (V)
Brightness (typical) 300 cd/m²
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typical) / MEGA DCR
Response Time 0.3ms MPRT / 1ms GtG
Viewing Angle 178¡ã (H) / 178¡ã (V) (CR > 10)
Color Accuracy Delta E < 2
Optimum Resolution 2560 ¡Á 1440 @ 260Hz(OC) ¨CDisplayPort1.4; 2560 ¡Á 1440 @ 144Hz ¨C HDMI2.0
Display Colors 16.7 Million
Signal Input HDMI 2.0 ¡Á 2, DisplayPort 1.4 ¡Á 1
HDCP Version HDMI: 2.2, DisplayPort: 2.2
USB Hub no
Power Supply Internal 100 - 240V¡«1.5A, 50 / 60Hz
Power Consumption (typical) 35W
Speakers no
Line in & Earphone Earphone
Wall-Mount 100mm ¡Á 100mm