     IJK Information
   Specials  More...
Tenda E12
 Low stock level
 Google Guide
Gigabyte GV-N5070WF3-12GD
nVIDIA GeForce RTX5070 WINDFORCE 12GB
Clock: 2512 MHz, 1x HDMI/ 3x DP, PCI-E 5.0, Max Resolution: 7680 x 4320, 1x 16-Pin Connector, Recommended: 750W
Product Availability: Product not stocked. An order of this type generally takes 1-2 days
  • Graphics Processing
    GeForce RTX™ 5070
  • Core Clock
    2512 MHz
  • CUDA® Cores
    6144
  • Memory Clock
    28 Gbps
  • Memory Size
    12 GB
  • Memory Type
    GDDR7
  • Memory Bus
    192 bit
  • Card Bus
    PCI-E 5.0
  • Digital max resolution
    7680x4320
  • Multi-view
    4
  • Card size
    L=282 W=110 H=50 mm
  • PCB Form
    ATX
  • DirectX
    DirectX 12 API
  • OpenGL
    4.6
  • Recommended PSU
    750W
  • Power Connectors
    16 Pin*1
  • Output
    DisplayPort 2.1b *3
    HDMI 2.1b *1
  • Accessories
    1. Quick guide
    2. 1x 12V-2x6 to 2x PCIe 8pin adapter