     IJK Information
   Specials  More...
!!!NOTICE!!! Office/Gaming Chair Delivery
Due to oversize, Office /gaming Chairs can only be delivered. In-Store Pickup Not Available.
 High stock level
 Google Guide
FSP VITA-750GM
ATX PSU: VITA GM 750W 80 PLUS Gold ATX3.1, Fully modular, 2x 4+4 Pin CPU, 4x 6+2 Pin PCIE, 1x PCIE12v-2x6, 6x SATA, 4x Molex
Model VITA-750GM
Rated Output Power 750W
Form Factor ATX12V V3.1
80 PLUS Certification Gold
Cybenetics Certification Gold
Cybeneitcs Lambda A+
Input Voltage 100-240V
Input Current 10-5A
Input Frequency 50-60Hz
PFC Active ¨R 0.9
Efficiency(at typical load) ¡Ý90% at typical load
Fan Type HYB fan, 120mm
Dimensions(L x W x H) 140¡Á150¡Á86 mm
Operation Temp. 40¡ãC
Protection OVP, OCP, OPP, OTP, SCP, UVP, SIP, NLO
MB 20+4 PIN
1 cable
1 connector
600 mm
CPU 4+4 PIN
2 cable
2 connector
700 mm
PCIe 6+2 PIN
2 cable
4 connector
800 mm
PCIe 12V-2x6
1 cable
1 connector
700 mm
SATA
4 connector
965 mm
SATA / MOLEX
4 MOLEX
4 SATA
910 mm