     IJK Information
   Specials  More...
Crucial CT4000BX500SSD1
BX500 4TB 2.5" SATA3 6Gb/s SSD - 3D NAND 540/500MB/ s 7mm 1.5 mil MTBF 3yr wty Acronis True Image Solid State Drive
 Low stock level
 Google Guide
Gigabyte GV-N5070WF3OC-12GD
nVIDIA GeForce RTX5070 WINDFORCE OC 12G
Clock: TBA MHz, 1x HDMI/ 3x DP, PCI-E 5.0, Max Resolution: 7680 x 4320, 1x 16-Pin Connector, Recommended: 750W
  • Graphics Processing
    GeForce RTX™ 5070
  • Core Clock
    TBD
  • CUDA® Cores
    6144
  • Memory Clock
    28 Gbps
  • Memory Size
    12 GB
  • Memory Bus
    192 bit
  • Card size
    L=282 W=110 H=50 mm
  • OpenGL
    4.6
  • Recommended PSU
    750W
  • Power Connectors
    16 Pin*1
  • Output
    DisplayPort 2.1b *3
    HDMI 2.1b *1
  • Accessories
    1. Quick guide
    2. 1x 12V-2x6 to 2x PCIe 8pin adapter