     IJK Information
   Specials  More...
 <B>SFX PSU:</B> SP850 850W Fully Modular 80+ Gold - Black<BR> 92mm HYB Fan, 2x CPU (8 Pin), 3x PCI-E (6+2 Pin), 4x Molex, 8x SATA, 1x 12VHPWR
Lian-Li SP-850 Black
SFX PSU: SP850 850W Fully Modular 80+ Gold - Black
92mm HYB Fan, 2x CPU (8 Pin), 3x PCI-E (6+2 Pin), 4x Molex, 8x SATA, 1x 12VHPWR
 Low stock level
 Google Guide
Gigabyte GV-N507TWF3OC-16GD
nVIDIA GeForce RTX5070 Ti WINDFORCE OC 16G
Clock: TBAMHz, 1x HDMI/ 3x DP, PCI-E 5.0, Max Resolution: 7680 x 4320, 1x 16-Pin Connector, Recommended: 750W
  • Graphics Processing
    GeForce RTX™ 5070 Ti
  • Core Clock
    TBD
  • CUDA® Cores
    8960
  • Memory Clock
    28 Gbps
  • Memory Size
    16GB
  • Memory Type
    GDDR7
  • Memory Bus
    256 bit
  • Card Bus
    PCI-E 5.0
  • Digital max resolution
    7680 x 4320
  • Multi-view
    4
  • Card size
    L=304 W=126 H=50 mm
  • PCB Form
    ATX
  • DirectX
    DirectX 12 API
  • OpenGL
    OpenGL 4.6
  • Recommended PSU
    750W
  • Power Connectors
    16 pin*1
  • Output
    DisplayPort 2.1b x3
    HDMI 2.1b x1
  • Accessories
    1. VGA manual
    2. 1x 12V-2x6 to 3x PCIe 8pin adapter