     IJK Information
     New Products  More...
Ubiquiti UACC-PoE+-2.5G
 Medium stock level
 Google Guide
Gigabyte GV-N5080WF3OC-16GD
nVIDIA GeForce RTX5080 WINDFORCE OC 16G
Clock: 2670 MHz, 1x HDMI/ 3x DP, PCI-E 5.0, Max Resolution: 7680 x 4320, 1x 16-Pin Connector, Recommended: 850W
  • Graphics Processing
    GeForce RTX™ 5080
  • Core Clock
    2670 MHz (Reference: 2617 MHz)
  • CUDA® Cores
    10752
  • Memory Clock
    30 Gbps
  • Memory Size
    16GB
  • Memory Bus
    256 bit
  • Card size
    L=304 W=126 H=50 mm
  • OpenGL
    OpenGL 4.6
  • Recommended PSU
    850W
  • Power Connectors
    16 pin*1
  • Output
    DisplayPort 2.1b x3
    HDMI 2.1b x1
  • Accessories
    1. VGA manual
    2. 1x 12V-2x6 to 3x PCIe 8pin adapter