 IJK » Monitors » LCD PC & TV » 30"-> » LS34C650UAEXXY New Products | ICT Business services | Newsletters | What's New |  Partners |  Vendors |  My Account  |  Cart Contents  |  Checkout
     IJK Information
     New Products  More...
Asus RNUC16GDKX76C4N3
 10% deposit needed to order
Deposit to Order in*
 Google Guide
Samsung LS34C650UAEXXY
34" 4K ViewFinity S65UC Curved WQHD Business Monitor - WQHD 3440x1440 VA Panel 21:9 100Hz 5ms Freesync 1xHDMI 2.0, 1xDP 1.2, 1xUSB-C (90W), USB Hub 3.0x2, LAN, Height Adjustable Stand, 100x100 Wall Mount
Specifications
  • Resolution3,440 x 1,440
  • Aspect Ratio21:9
  • Screen Curvature1000R
  • Brightness (Typical)350cd/©O
  • Contrast Ratio Static3000:1
  • Response Time5 ms
Display
  • Screen Size (Class)34
  • Flat / CurvedCurved
  • Active Display Size (HxV) (mm)797.22 (H) * 333.72 (V)
  • Screen Curvature1000R
  • Aspect Ratio21:9
  • Panel TypeVA
  • Brightness (Min)280 cd/©O
  • Contrast Ratio Static3000:1
  • Contrast Ratio (Dynamic)Mega ¡Þ DCR
  • HDR(High Dynamic Range)HDR10
  • HDR10+N/A
  • Mini LED Local DimmingN/A
  • Resolution3,440 x 1,440
  • Response Time5 ms
  • Viewing Angle (H/V)178¡ã/178¡ã
  • Color SupportMax 1.07B
  • Color Gamut (NTSC 1976)N/A
  • Color Gamut (DCI Coverage)N/A
  • sRGB Coverage1.15
  • Adobe RGB CoverageN/A
  • Refresh Rate⁴Max 100Hz
General Feature
  • Eco Saving PlusN/A
  • 0.00 W Off modeN/A
  • Eye Saver ModeYes
  • Flicker FreeYes
  • Picture-In-PictureYes
  • Picture-By-PictureYes
  • Quantum Dot ColorN/A
  • Game ModeN/A
  • Image SizeYes
  • Daisy ChainN/A
  • Windows CertificationWindows10
  • FreeSyncYes
  • G-SyncN/A
  • VESA Adaptive-SyncN/A
  • Off Timer PlusYes
  • Black EqualizerN/A
  • Low Input Lag ModeN/A
  • Virtual AIM PointN/A
  • Core SyncN/A
  • Game Bar 2.0N/A
  • Gaming HubN/A
  • Refresh Rate OptimizorN/A
  • Super Arena Gaming UXN/A
  • HDMI-CECN/A
  • Auto Source SwitchAuto Source Switch+
  • Adaptive PictureYes
  • Ultrawide Game ViewN/A
  • KVM SwitchYes
Smart Service
  • Smart TypeN/A
  • Operating SystemN/A
  • BixbyN/A
  • Far-Field Voice InteractionN/A
  • TV PlusN/A
  • Universal GuideN/A
  • Alexa Built-inN/A
  • Video CommunicationN/A
  • Web ServiceN/A
  • SmartThings HubN/A
  • Multi Device ExperienceN/A
  • Wireless DeXN/A
  • My ContentsN/A
  • ScveenVitalsN/A
  • Multi ViewN/A
  • Smart CalibrationN/A
  • NFTN/A
  • Knox VaultN/A
  • Tap ViewN/A
  • Remote AccessN/A
Interface
  • Wireless DisplayN/A
  • D-SubN/A
  • HDCP Version (D-Sub)N/A
  • DVIN/A
  • HDCP Version (DVI)N/A
  • Dual Link DVIN/A
  • Display Port1 EA
  • Display Port Version1.2
  • HDCP Version (DP)2.2
  • Display Port OutN/A
  • Display Port Out VersionN/A
  • Mini-Display PortN/A
  • HDCP Version (Mini-DP)N/A
  • HDMI1 EA
  • HDMI Version2
  • HDCP Version (HDMI)2.2
  • Micro HDMIN/A
  • Micro HDMI VersionN/A
  • HDCP Version (Micro HDMI)N/A
  • Audio InN/A
  • HeadphoneYes
  • USB Hub3
  • USB Hub VersionA 3.0x3ea(DN) B type 1(UP)
  • USB-C1 EA
  • USB-C Charging Power90W
  • HDCP Version (USB-C)2.2
  • Thunderbolt 3N/A
  • Thunderbolt 3 Charging Power (Port 1)N/A
  • Thunderbolt 3 Charging Power (Port 2)N/A
  • Version of ThunderboltN/A
  • HDCP Version (Thunderbolt)N/A
  • Ethernet (LAN)1 EA
  • Wireless LAN Built-inN/A
  • BluetoothN/A
  • Built-in CameraN/A
  • Windows Hello CertificationN/A
Audio
  • SpeakerYes
  • Speaker Output5W
  • Adaptive SoundN/A
Operation Conditions
  • Temperature10~40 ¡æ
  • Humidity10~80,non-condensing
Calibration
  • Factory TunningN/A
  • Built in Calibration EngineN/A
  • LUT(Look-up Table) Bit DepthN/A
  • Gray BalanceN/A
  • Uniformity CorrectionN/A
  • CMS(Color Management Software)N/A
  • Factory Calibration ReportN/A
Design
  • Front ColourBLACK
  • Rear ColorBLACK
  • Stand ColorBlack
  • Stand TypeHAS
  • HAS(Height Adjustable Stand)120.0mm(¡À5.0mm)
  • Tilt-2.0˚(¡À3.0˚) ~ 20.0˚(¡À3.0˚)
  • Swivel-30.0˚(¡À3.0˚) ~ 30.0˚(¡À3.0˚)
  • PivotN/A
  • Wall Mount100 x 100
Eco
  • Energy Efficiency Class3
  • Recycled Plastic10 %
Electrical
  • Power SupplyAC 100~240V
  • Power Consumption (Max)200 W
  • Power Consumption (Typ)49.0 W
  • Power Consumption (DPMS)0.50 W
  • Power Consumption (Off Mode)-
  • Power Consumption (Yearly)182 kWh/year
  • TypeInternal Power
Dimension
  • Net Dimension with Stand (WxHxD)806.6 x 561.5 x 241.0 mm
  • Net Dimension without Stand (WxHxD)806.6 x 369.4 x 125.0 mm
  • Package Dimension (HxWxD)807.0 x 125.0 x 367.0 mm