     IJK Information
   Specials  More...
 Camera Wall-Mount Bracket
Tenda BWM1
Camera Wall-Mount Bracket
 High stock level
 Google Guide
Corsair CSSD-F2000GBMP600ENH
Product Availability: Product not stocked. An order of this type generally takes 1-2 days
SSD Max Sequential Read CDMUp to 7000MB/s
Power Consumption Active5.7W Average
NAND Technology3D TLC
Storage Temperature-40¡ãC to +85¡ãC
Endurance1200TBW
Storage Humidity93% RH (40¡ã C)
SSD Package ContentsMP600 ELITE M.2 SSD
SSD Max Sequential Write CDMUp to 6500MB/s
Max Random Read QD32 IOMeterUp to 1.0M
Max Random Write QD32 IOMeterUp to 1.2M
SSD Smart SupportYes
SSD Operating Temperature0¡ãC to +65¡ãC
SSD Shock1,500 G
Form FactorM.2 2280
Application ConsumerClient
SSD CompatibilityM.2 2280 Interface Connector Windows 11, Windows 10, Mac OS X
Voltage3.3V, +/- 5%
Vibration20Hz~80Hz/1.52mm, 80Hz~2000Hz/20G
DEVSLPPS4: <5mW