     IJK Information
   Specials  More...
 Nas: 4 BAY, AMD RYZEN V1500B 4 Core 2.2GHz, 4GB, 2 x 2.5GbE
Synology DS925+
 Low stock level
 Google Guide
IN WIN IW-CS-A5BLK-1AM120S
Computer Case - Micro ATX, Mini ITX, EATX, ATX Motherboard Supported - Mid-tower - Tempered Glass, Aluminium, Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS), SECC, Polycarbonate - Black - 4 x Bay(s) - 1 x 120 mm x Fan(s) Installed - 0 - 5 x Fan(s) Supported - 2 x Internal 2.5" Bay(s) - 2 x Internal 2.5"/3.5" Bay(s) - 7 x Slot(s) - 3 x USB(s) - 1 x Audio In - 1 x Audio Out - Fan Cooler
Product Availability: Product not stocked. An order of this type generally takes 1-2 days
I/O Expansions
Number of Total Expansion Slots7
Bays
"Number of Internal 2.5"" Bays"2
Number of Total Expansion Bays4
"Number of Internal 2.5""/3.5"" Bays"2
Miscellaneous
Package Contents
  • IW-CS-A5BLK-1AM120S A5 Computer Case
  • 1 x Mercury AM120S Fan
  • 1 x PSU Support Holder
  • 1 x QR Code Card
  • 1 x Accessories Bag
Environmentally FriendlyYes
Environmental CertificationRoHS
Power Description
Number of Power Supplies Supported1
Number of Power Supplies Installed0
Power Supply InstalledNo
Physical Characteristics
Weight (Approximate)5.86 kg
Form FactorMid-tower
Cooler TypeFan Cooler
Height407 mm
Width215 mm
Depth399 mm
Product ColorBlack
Maximum CPU Cooler Height162 mm
Maximum PSU Length200 mm
Product MaterialSECC
Tempered Glass
Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)
Polycarbonate
Aluminium
Interfaces/Ports
Front USBYes
Front Audio InYes
Front Audio OutYes
Total Number of USB Ports3
Total Number of Audio In Ports1
Total Number of Audio Out Ports1
Technical Information
Motherboard SupportedATX
EATX
Micro ATX
Mini ITX
Number of Fans Supported5
Number of Fans Installed1
Installed Fan Size120 mm