     IJK Information
   Specials  More...
 <b>Mid-Tower Case:</b> LANCOOL 216 - Black<br>2x 160mm PWM Fans, 1x 140mm PWM Fan, 2x USB 3.0, 1x USB Type-C, 1x Audio, Tempered Glass Side Panel, Supports: E-ATX/ATX/mATX/mini-ITX
Lian-Li PC-LAN216X-Black
Mid-Tow er Case: LANCOOL 216 - Black
2 x 160mm PWM Fans, 1x 140mm PWM Fan, 2x USB 3.0, 1x USB Type-C, 1x Audio, Tempered Glass Side Panel, Supports: E-ATX/ATX/ mATX/mini- ITX
 Low stock level
 Google Guide
Lenovo 40AF0135AU
ThinkPad Hybrid USB-C Type-C WITH USB-A Dock - 1x 3.5mm Stereo/Mic, 1 x USB-C, 3 x USB 3.1 Gen2, 2x DP, 2x HDMI
Tech Specs
ColorBlack
Max Number of External Monitors2
Weight480 g (1.05 lbs)
Refresh RateDisplayPort: 3840 x 2160 @ 60 Hz, HDMI: 3840 x 2160 @ 60 Hz, Bundle DisplayPort 1 & DisplayPort 2 to the monitor: 5120 x 2880 @ 60 Hz,, "Maximum resolution" refers to what can be supported by the dock. Actual resolution will vary by laptop.
AC PlugAustralian Standard Plug Type I
Hardware RequirementsMachine with full function USB-C port or USB 3.0 Port
Warranty TypeCRU
Output Power90 W
BrandThinkPad
OS RequirementsWindows 10, Windows 7
Audio Ports1 x 3.5 mm Stereo/Mic Combo Port
Charging PortThinkPad Slim-tip Port
USB Ports1 x USB-C (Data, 5V/3A power), 3 x USB 3.1 Gen2 (10 Gbps, 1 always-on), 2 x USB 2.0
Video Ports2 x DisplayPort 1.2, 2 x HDMI
Package TypeBrown box
Warranty Period3 Years
Maximum Operating Temperature35 degrees Celsius (95 degrees Fahrenheit)
Minimum Operating Temperature0 degrees Celsius (32 degrees Fahrenheit)
Driver NeededPreloaded in select ThinkPad laptops
Input Power135 W