     IJK Information
   Specials  More...
TP-Link ARCHER C54
 Low stock level
 Google Guide
Gigabyte GP-UD850GM PG5
ATX PSU: 850W 80+ Gold >90% Black Flat Cables, 12V Rail + 12VHPWR, Japanese Main Capacitors, Full Modular
  • Model
    GP-UD850GM PG5
  • Type
    Intel Form Factor ATX 12V
  • PFC
    Active PFC (>0.9 typical)
  • Input Voltage
    100-240 Vac (full range)
  • Input Current
    12-6A
  • Input Frequency
    60-50 Hz
  • Output Capacity
    850W
  • Dimension
    150 x 140 x 86 mm
  • Fan Type
    120mm Hydraulic Bearing(HYB)fan
  • 80 PLUS
    Gold
  • Efficiency
    90% at typical load
  • MTBF
    >100,000 hours
  • Protection
    OVP/OPP/SCP/UVP/OCP/OTP
  • Power Good Signal
    100-150ms
  • Hold Up Time
    >16ms
  • Cable Type
    Flat, All black
  • Connectors
    ATX/MB 20+4 Pin x 1 : 610mm*1
    CPU/EPS 4+4 Pin x 2 : 600mm+200mm*1
    PCI-e 12+4 Pin x 1: 700mm*1
    PCI-e 6+2 Pin x 4 : 600mm+150mm*2
    SATA x 8 :
    600mm+150mm+150mm+150mm*2
    4 Pin Peripheral x 3+4-Pin floppy x 1 : 500mm+120mm+120mm+150mm*1