     IJK Information
   Specials  More...
 Range Extender: AX1800 Wi-Fi 6 Range Extender, 5GHz: 1201Mbps, 2.4GHz: 574Mbps, 2x 5dBi Antenna
Tenda A27
 Low stock level
 Google Guide
BRATECK LDT33-T024
Dual Free Standing Monitors Affordable Steel Articulating Monitor Stand Fit Most 17"-32" Monitors Up to 9kg per screen VESA 75x75/100x100
Product Availability: Product not stocked. An order of this type generally takes 1-2 days
DESCRIPTION
Dual Monitors Affordable Steel Articulating Monitor Stand
DESCRIPTION
FEATURES
¡ñFreely Adjusting Height: for an optimal ergonomic position
¡ñSwiveling Arm(s): offer(s) maximum viewing flexibility (makes every seat the best seat)
¡ñDetachable VESA Plate Design: enables easy installation
¡ñFree-Tilting Design: for multiple monitor viewing angles
¡ñ360¡ã Rotary VESA Plate: for more viewing experience
¡ñCable Management: elegantly hides any cables that are attached to displays
SPECIFICATION
Product Category: Monitor Stand
Rank: Standard
Material: Steel
Surface Finish: Powder Coating
Color: Matte Black
Dimensions: 874x332x430mm (34.4"x13.1"x16.9")
Fit Screen Size: 17"-32"
Fit Curved Monitor: No
Screen Quantity: 2
Weight Capacity (per screen): 9kg (19.8lbs)
VESA Compatible: 75x75,100x100
Tilt Range: +35¡ã~-35¡ã
Swivel Range: +90¡ã~-90¡ã
Screen Rotation: +180¡ã~-180¡ã
Arm Full Extension: 380mm (15")
Pole Height: 409mm (16.1")