     IJK Information
   Specials  More...
 USB Cardioid Condenser Microphone Gaming RGB Lights with Tripod & Pop Filter
Simplecom UM650
 Low stock level
 Google Guide
Eaton 5PX2000IRT2UAUG2
5PX Gen 2 2000VA/2000W 2U Rack/Tower UPS - 28KG
Eaton 5PX Gen 2 2000VA/2000W 2U Rack/Tower UPS
New Features:
� Unity power factor on all models (Gen1 is 0.9 pf)
� New advanced LCD control display
� New step by step commissioning wizard
� Remote firmware update on the UPS via M2 card
Specifications
Communication/Management 1 slot for NMC Minislot card or NMC ModBus/JBus or MC Contacts/Serial
Device Type UPS
Frequency 47 to 70 Hz (50 Hz system), 56.5 to 70 Hz (60 Hz system), 40 Hz in low-sensitivity mode
Input Connection (1) IEC-320-C14
Input Voltage 160V-294V (adjustable to 150V-294V)
Misc. Tower/Rack 2U
Output Receptacles (8) IEC-320-C13
Output Voltage 230 V (+6/-10 %) (Adjustable to 200V / 208V / 220V / 230V / 240V)