     IJK Information
   Specials  More...
 <b>ATX PSU: </b>500W Litepower GEN3 80 Plus (OEM Version)<BR>120mm Fan, 1x CPU (4+4 Pin), 2x PCI-E (6+2 Pin), 4x Molex, 4x SATA(NO Power Cable)
Thermaltake PS-TTP-0500NNSAWA-1
ATX PSU: 500W Litepower GEN3 80 Plus (OEM Version)120mm Fan, 1x CPU (4+4 Pin), 2x PCI-E (6+2 Pin), 4x Molex, 4x SATA(NO Power Cable)
 High stock level
 Google Guide
Corsair CMG16GX4M2D3600C18
Dual Channel: 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz C18 Vengeance RGB RS - Desktop Memory
VENGEANCE RGB RS DDR4
VISUALISE, SYNCHRONISE, MESMERISE.
CORSAIR VENGEANCE RGB RS
DYNAMIC RGB LIGHTING
UNITE YOUR SETUP
Switch through various profiles.
WAVE
RAINBOW
RAIN
VISOR
SEQUENTIAL
BLACK ANODISED ALUMINIUM HEATSPREADER
ENGINEERED FOR PERFORMANCE
LIMITED LIFETIME WARRANTY
For complete peace of mind and years of worry-free performance.
Specifications
Fan Included
No
Memory Series
VENGEANCE RGB RS
Memory Type
DDR4
Memory Size
16GB Kit (2 x 8GB)
Tested Latency
Tested Voltage
1.35V
Tested Speed
3600MHz
SKU
CMG16GX4M2D3600C18
Memory Colour
Black
LED Lighting
RGB
Single Zone / Multi-Zone Lighting
Individually Addressable
SPD Latency
SPD Speed
2133MHz
SPD Voltage
1.2V