     IJK Information
   Specials  More...
 Mini DisplayPort(M) to VGA(F) 15cm
Generic Mini DP-VGA-MF-15cm
 High stock level
 Google Guide
Samsung LS27A700NWEXXY
27" 4K Monitor: VA 16:9 UHD 4K 3840x2160 Monitor with HDR10, 5ms, 60Hz, DP/HDMI, VESA
Innovative displays that power your performance
Creative World
Experience bigger picture, deeper detail
UHD resolution
Enjoy amazing colours with incredible depth
Amazing colours with HDR10
HDR10
Advanced Eye Comfort
TUV certified Intelligent Eye Care
Eye Saver
Uninterrupted focus for optimum productivity
Productivity
Create a sustainable future
Sustainable Energy Star
*Certifications vary by model
Plug and see
Auto Source Switch
Auto Source Switch
Specifications
Resolution
3,840 x 2,160
Aspect Ratio
16:9
Brightness (Typical)
300cd/©O
Contrast Ratio Static
1,000:1(Typ.)
Response Time
5 ms
Refresh Rate
Max 60Hz
Display
Screen Size (Class)
27
Flat / Curved
Flat
Active Display Size (HxV) (mm)
596.736 x 335.664mm
Screen Curvature
N/A
Aspect Ratio
16:9
Panel Type
IPS
Brightness (Typical)
300 cd/m2
Peak Brightness (Typical)
N/A
Brightness (Min)
250 cd/m2
Contrast Ratio Static
1,000:1(Typ.)
Dynamic Contrast Ratio
Mega ¡Þ DCR
HDR(High Dynamic Range)
HDR10
Resolution
3,840 x 2,160
Response Time
5 ms
Viewing Angle (H/V)
178¡ã(H)/178¡ã(V)
Color Support
Max 1.07B
Refresh Rate
Max 60Hz
General Feature
Eco Saving Plus
Yes
Eco Light Sensor
Yes
Eye Saver Mode
Flicker Free
Picture-In-Picture
Picture-By-Picture
Game Mode
Image Size
Windows Certification
Windows 10
FreeSync
Off Timer Plus
Adaptive Picture
Interface
Display Port
1 EA
Display Port Version
1.2
HDMI
1 EA
HDMI Version
2.0
Audio In
No
Headphone
USB Hub
1
Audio
Speaker
No
Operation Conditions
Temperature
10~40 ¡æ
Humidity
10~80(non-condensing)
Calibration
Factory Tuning
Color Mode
CUSTOM, STANDARD, CINEMA, DYNAMIC CONTRAST, HIGH BRIGHT, sRGB
Design
Colour
Black
Stand Type
Simple
HAS(Height Adjustable Stand)
Tilt
-2.0˚(¡À2.0˚)~22.0˚(¡À2.0˚)
Swivel
Pivot
Wall Mount
100 x 100
Eco
ENERGY STAR
Recycled Plastic
3 %
Electrical
Power Supply
AC 100~240V
Power Consumption (Max)
Type
Internal Power
Set Dimension (WxHxD)
Net Dimension with Stand (WxHxD)
615.5 x 456 x 193.5 mm
Net Dimension without Stand (WxHxD)
615.5 x 368.2 x 42.7 mm
Package Dimension (HxWxD)
738.0 x 126.0 x 428.0 mm
Weight
Net Weight with Stand
5.5 kg
Net Weight without Stand
4.4 kg
Package Weight
7 kg
Accessory
Power Cable Length
1.5 m
HDMI Cable
DP Cable
Creative World
UHD resolution
Amazing colours with HDR10
Advanced Eye Comfort
Eye Saver
Productivity
Create a sustainable future
Sustainable Energy Star
*Certifications vary by model
Plug and see
Specifications
300cd/©O
Max 60Hz
Display
Screen Size (Class)
27
Flat / Curved
Flat
Active Display Size (HxV) (mm)
596.736 x 335.664mm
Screen Curvature
Panel Type
IPS
300 cd/m2
Peak Brightness (Typical)
Brightness (Min)
250 cd/m2
Dynamic Contrast Ratio
Mega ¡Þ DCR
HDR(High Dynamic Range)
Viewing Angle (H/V)
178¡ã(H)/178¡ã(V)
Color Support
Max 1.07B
Max 60Hz
General Feature
Eco Saving Plus
Eco Light Sensor
Eye Saver Mode
Flicker Free
Picture-In-Picture
Picture-By-Picture
Game Mode
Image Size
Windows Certification
Windows 10
FreeSync
Off Timer Plus
Adaptive Picture
Interface
Display Port
Display Port Version
1.2
HDMI
HDMI Version
2.0
Audio In
Headphone
USB Hub
1
Audio
Speaker
Operation Conditions
Temperature
Humidity
10~80(non-condensing)
Calibration
Factory Tuning
Color Mode
Design
Colour
Black
Stand Type
Simple
HAS(Height Adjustable Stand)
Tilt
Swivel
Pivot
Wall Mount
100 x 100
Eco
ENERGY STAR
Recycled Plastic
3 %
Electrical
Power Supply
AC 100~240V
Power Consumption (Max)
Type
Internal Power
Set Dimension (WxHxD)
615.5 x 456 x 193.5 mm
615.5 x 368.2 x 42.7 mm
Package Dimension (HxWxD)
738.0 x 126.0 x 428.0 mm