     IJK Information
   Specials  More...
Lian-Li PC-O11VX-Black
Mid-Tow er Case: O11 Vision - Black
 Low stock level
 Google Guide
Samsung LS27A600UUEXXY
27" QHD Monitor: IPS, 16:9, 1000:1, 5ms, 2560x1440, DP/HDMI/USB-C, Ethernet, USB 3.0, Height/Tilt/Swivel/Pivot, VESA 100mm
Product Availability: Product not stocked. An order of this type generally takes 1-2 days
Specifications:
Display
Screen Size (Class)
27
Flat / Curved
Flat
Active Display Size (HxV) (mm)
596.736 ¡Á 335.664 mm
Aspect Ratio
16:9
Panel Type
IPS
Brightness (Typical)
300 cd/m2
Brightness (Min)
250 cd/m2
Contrast Ratio Static
1000:1(Typ) 700:1 (Min)
Dynamic Contrast Ratio
Mega
HDR(High Dynamic Range)
HDR10
Resolution
2,560 x 1,440
Response Time
5ms
Viewing Angle (H/V)
178/178
Color Support
Max 1.07B
Refresh Rate
Max 75Hz
General Feature
Eco Saving Plus
Eco Light Sensor
Eye Saver Mode
Flicker Free
Picture-In-Picture
Picture-By-Picture
Game Mode
Image Size
Daisy Chain
FreeSync
Windows Certification Windows10
Off Timer Plus
Auto Source Switch
Adaptive Picture
Interface
Display Port 1.2
HDMI 1.4
Headphone
3x USB Ports 3.0
USB-C (Charging Power 90W)
Ethernet (LAN)
Audio
No Speaker
Operation Conditions
Temperature
10~ 40 C
Humidity
10% ~ 80%, non-condensing
Design
Color
BLACK
Stand Type
HAS
HAS(Height Adjustable Stand)
120.0mm(~5.0mm)
Tilt
-2.0(~2.0) ~ 25.0(~2.0)
Swivel
Pivot
Wall Mount
100x100
Eco
ENERGY STAR
Yes
Recycled Plastic
3 %
Electrical
Power Supply
AC 100~240V
Power Consumption (typ)
N/A
Power Consumption (DPMS)
0.5W
Power Consumption (Off Mode)
0.3W
Type
Internal Power
Physical
Net Dimension with Stand (WxHxD)
615.5 x 551.9 x 196.4 mm
Net Dimension without Stand (WxHxD)
615.5 x 368.2 x 42.7 mm
Package Dimension (HxWxD)
686 x 171 x 450 mm