     IJK Information
   Specials  More...
 27" IPS Monitor: 4K 3840¡Á2160 @60Hz 4ms GtG, 2x HDMI/ 1x DisplayPort, Wall Mount 100x100
AOC U27B35
 Low stock level
 Google Guide
Samsung LF27T450FQEXXY
27" (16:9) IPS LED, 1920x1080, 4MS, DP, HDMI(2), H/ADJ, Borderless, VESA, 3YR
Productivity in style
Productivity in style
*Screen images simulated for illustrative purposes.
All-round colour clarity
Colour clarity
More screen to focus on
More screen to focus on
More ways to connect
More ways to connect
Tailored to your use
Tailored to your use
Fresh eyes achieve more
Fresh eyes achieve more
Energy-saving display
Energy-saving display
Specifications
Resolution
1,920 x 1,080
Panel Type
IPS
Response Time
5ms (GTG)
Aspect Ratio
16:9
Brightness (Typical)
250cd/m2
Refresh Rate
Max 75Hz
Display
Screen Size (Class)
27
Flat / Curved
Flat
Screen Curvature
N/A
Active Display Size (HxV) (mm)
597.888 ¡Á 336.312 mm
Aspect Ratio
16:9
Panel Type
IPS
Brightness (Typical)
250cd/m2
Peak Brightness (Typical)
N/A
Brightness (Min)
200cd/m2
Contrast Ratio Static
1,000:1(Typ)
Dynamic Contrast Ratio
Mega
HDR(High Dynamic Range)
Resolution
1,920 x 1,080
Response Time
5ms (GTG)
Viewing Angle (H/V)
178¡ã/178¡ã
Color Support
Max 16.7M
Color Gamut (NTSC 1976)
72%
Refresh Rate
Max 75Hz
General Feature
Eco Saving Plus
Yes
Eye Saver Mode
Yes
Flicker Free
Picture-In-Picture
Picture-By-Picture
Game Mode
Image Size
Windows Certification
Windows 10
FreeSync
Off Timer Plus
HDMI-CEC
No
Interface
Display Port
1 EA
Display Port Version
1.2
HDMI
2 EA
HDMI Version
1.4
Audio In
No
Headphone
USB Ports
2
USB Hub Version
USB2.0x2
USB-C
Audio
Speaker
USB Sound Bar (Ready)
Operation Conditions
Temperature
10~40 ¡æ
Humidity
10~80(non-condensing)
Design
Colour
Black
Stand Type
HAS PIVOT (More than 100mm)
HAS(Height Adjustable Stand)
130.0mm(¡À2.0mm)
Tilt
Swivel
Pivot
Wall Mount
100 x 100
Eco
ENERGY STAR
Energy Efficiency Class
5.5
Recycled Plastic
Over 3%
Electrical
Power Supply
AC 100~240V
Power Consumption (Max)
Power Consumption (Typ)
24 W
Power Consumption (DPMS)
0.5W
Power Consumption (Off Mode)
0.3W
Power Consumption (Yearly)
91 kWh/year
Type
Internal Power
Set Dimension (WxHxD)
Net Dimension with Stand (WxHxD)
612.1 x 391.6 x 224.0 mm
Net Dimension without Stand (WxHxD)
612.1 x 363.6 x 39.4 mm
Package Dimension (HxWxD)
693 x 147 x 428 mm