 IJK » Accessories » Cooling » Fans » 120mm Fans » MFX-B2DW-18NPA-R1 New Products | ICT Business services | Newsletters | What's New |  Partners |  Vendors |  My Account  |  Cart Contents  |  Checkout
     IJK Information
   Specials  More...
Ubiquiti UCK-G2-SSD
 Low stock level
 Google Guide
Cooler Master MFX-B2DW-18NPA-R1
120mm Fan: SickleFlow 120 ARGB - White
120mm ARGB PWM, 650-1800 RPM, 8-27 dBA
UPC
Product Number MFX-B2DW-18NPA-R1
Fan Profiles Addressable RGB
Fan Bearing Type Rifle Bearing
Fan Speed 650-1800 RPM ¡À 10%
Fan Airflow 62 CFM ¡À 10%
Fan Air Pressure 2.5 mmH2O ¡À 10%
Fan Noise Level 8 - 27 dBA
Fan Dimensions (L x W x H) 120 x 120 x 25 mm / 4.7 x 4.7 x 1 inch
Fan MTTF 160,000 Hours
RGB Connector 3-Pin ARGB
RGB Rated Voltage 5 VDC
RGB Rated Current 0.21A
Fan Rated Voltage 12 VDC
Fan Rated Current 0.15A
Fan Safety Current 0.37A
Fan Power Consumption 1.8W