     IJK Information
   Specials  More...
 DataTraveler Exodia S 256 GB USB 3.2 (Gen 1) Flash Drive - Black, Orange - 1
Kingston DTXS/256GB
 High stock level
 Google Guide
Corsair CMW16GX4M2Z3600C18
Dual Channel: 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz C18 Vengeance RGB PRO - Optimised For AMD Ryzen Desktop Memory
DESCRIPTION
Corsair Vengeance RGB PRO 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz C18 Desktop Gaming Memory
NEXT GENERATION SOFTWARE
MAXIMUM BANDWIDTH AND TIGHT RESPONSE TIMES
Optimized for peak performance on the latest Intel and AMD DDR4 motherboards.
NO WIRES REQUIRED
Requires no extra wires or cables for a clean and seamless install.
TIGHTLY SCREENED MEMORY
Carefully screened ICs for extended overclocking potential.
ALUMINUM HEAT SPREADER
Improves thermal conductivity for superb memory cooling even when overclocked.
XMP 2.0 SUPPORT
LIMITED LIFETIME WARRANTY
For complete peace-of-mind.
COMPATIBILITY
Fan Included No
Memory Series VENGEANCE RGB PRO
Memory Type DDR4
Memory Size 16GB Kit (2 x 8GB)
Tested Latency 18-22-22-42
Tested Voltage 1.35V
Tested Speed 3600MHz
Memory Color BLACK
LED Lighting RGB
Single Zone / Multi-Zone Lighting Individually Addressable
SPD Latency 18-22-22-42
SPD Speed 2666MHz
SPD Voltage 1.2V