     IJK Information
   Specials  More...
 Processor: Socket AM5, Desktop CPU (Boxed), 8 Core/ 16 Threads, Unlocked, Base Clock: 3.8GHz / Boost Clock: 5.5GHz, AMD Radeon Graphics, 32MB L3 Cache, 65W, No CPU Cooler Included
AMD Ryzen 7 9700X
 Low stock level
 Google Guide
Thermaltake CL-N004-PL20BL-A
Massive V20 Notebook Cooler, 52 * 40 * 31 cm, 17" and below notebooks
Thermaltake Massive V20 Notebook Cooler
Effective cooling performance with high quality material. Compatible with 17" notebooks and below. Large 200mm fan with big airflow offers high cooling performance. Big area aluminum mesh allows optimal airflow to cool the notebook efficiently. USB cable management and extender make working enviornment neat and tidy.
Single Supreme Ventilation
A massive built-in quiet 200mm LED fan with adjustable fan speed offers big airflow and high cooling performance and to reduce the overall temperature of your laptop/notebook
LED Light and fan speed control
USB cable management and extender
Hexagon Shaped Mesh
Ergonomic Humanity
Specifications:
P/NCL-N004-PL20BL-A
CompatibilityFor 10”±~ 17”±Notebook
Dimension365 x 276 x 42 mm
Fan Dimension200 x 200 x 20 mm
Weight700g
ColorBlack
MaterialMesh + Plastic
Rated Current0.4A
Rated Voltage5V
Fan Speed600~800 R.P.M
Noise31.7 dBA
Air Flow70.38 CFM
Air Pressure0.44 mm-H2O